Autor Wątek: materiały informacyjne  (Przeczytany 2944 razy)

Offline Paweł Jankowski

• Koordynatorzy
  • 1nowy
  • **
  • Reputacja +1/-0
  • Województwo: Pomorskie
materiały informacyjne
« dnia: Kwiecień 11, 2015, 06:55:37 am »
Mam sugestię dla koordynatorów, żeby na materiałach informacyjnych (ja zrobiłem tak na ulotkach), umieszczali numer telefonu do siebie.
Dla części osób, szczególnie starszych, rejestracja przez internet jest nie do przejścia, nie posiadają konta email itd. Jednak nie należy z nich rezygnować. Mogą pomóc będąc w komisji z osobą obeznaną technologicznie.

Offline Piachu2

• Mąż Zaufania/ Członek Komisji
  • 1nowy
  • **
  • Reputacja +0/-0
  • Województwo: Warmińsko-mazurskie
Odp: materiały informacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2015, 07:41:59 am »
... Jednak nie należy z nich rezygnować. Mogą pomóc będąc w komisji z osobą obeznaną technologicznie.
Wydaje mi się, że obsługa komputera, to podstawowa umiejętność w RKW, może więc warto podpowiedzieć starszej osobie aby zapewniła sobie pomoc ze strony wnuczka, lub kogoś innego komu może zaufać.

Offline DW

• Testerzy
  • 1nowy
  • **
  • Reputacja +0/-0
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2015, 06:31:51 pm »
W każdym punkcie np na 20-30 osób zorganizować tzw. punkt pomocy elektronicznej.

Offline Piachu2

• 1nowy
  • **
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:46:03 pm »
Punkt Pomocy Elektronicznej to dobry pomysł, ale zrobić zdjęcie protokołu należy zrobic samemu i tu jest pies pogrzebany.
Należy naszą babcię lub dziadka zasiadającego w komisji szybko wyszkolić w posługiwaniu się aparatem cyfrowym lub komórką,
aby potrafili wykonać czytelną fotografię protokołu po policzenu głosów.
Ja pierwszy  oferuję pomoc przy skopiowaniu takich fotografii i wysłaniu na serwer.
Ale, aby to zrobić, muszę mieć materiał od członka RKW zasiadającego w komisji wyborczej.

Nikt nie jest w stanie obskoczyć kilku komisji obwodowych i zrobić fotografie protkokołów, z prostej przyczyny - nikt was nie wpuści do lokalu po jego zamknięciu.

Offline wacwuj

• 1nowy
  • **
  • Reputacja +0/-0
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2015, 12:39:07 pm »
Myślę że można obskoczyć nawet kilka komisji i porobić zdjęcia i przeslac jesli kto sprawny i spać nie lubi. Redundancja informacji jest w tej akcji baaardzo wskazana

Offline Piachu2

• 1nowy
  • **
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:10:04 pm »
Redundancja informacji jest w tej akcji baaardzo wskazana
Ale czy nadmiar informacji nie obciąży osób i niezależnego systemu liczenia głosów.

Ps.: Redundancja nie jest obcym terminem, bo pracuję w telekomunikacji, a niektóre urządzenia i systemy mają poczwórne źródła zasilania.
Sieć publiczna 230V, sieć 230V wydzielona, UPS i agregat w gorącej rezerwie.