Autor Wątek: Co dalej ?  (Przeczytany 23963 razy)

Offline JacBiel

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 26, 2015, 06:54:08 pm »
@Adampino

„Panie Jacku, lekko rozbawiło mnie zakwalifikowanie do frakcji PO 
Rozumiem, że siadają nerwy, ale widzę też tego przyczynę. Jednym z podstawowych uzasadnień powstania stowarzyszenia RKW-RKW była rzekomo większa skuteczność działania i szybszy rozwój struktur. Fakty są jednak zupełnie inne” - Panie Arku. Oczywiście że siada cierpliwość, bo doktrynerskie bicie piany nigdy mi nie służyło. A „schładzanie” RKW to działalność na korzyść PO i PSL, którym to lokalnym sitwom lepiej będzie bez RKW – rozumiem, że robi Pan za rzecznika, więc niech tak będzie. Odpowiadam panu Adampino.

„- rozwój stowarzyszenie RKW-RKW odbywa się kosztem tego, co zostało wypracowane wspólnie, poprzez przeciąganie na swoją stronę od dawna działających koordynatorów a nie poprzez rozwój sieci. Przepraszam za porównanie, ale kojarzy mi się to z ze sposobem życia pijawki.” – nie rozumie Pan, że stowarzyszenie stanowi DOROBEK ludzi z RKW, więc  twierdzi Pan wprost, wbrew faktom, że mnie ktoś gdzieś podciąga i wypija jak pijawka. Brednie. Pan pracę całej sieci chce porzucić po wyborach, jak zużyty śmieć, więc to pańskie myślenie wysysa krew z Ruchu.

„- dokładnie w tym samym czasie Ruch Kontroli Wyborów (obywatelski rzecz jasna, bo nie ma innego) znalazł prawie 70. koordynatorów na bardzo trudnych terenach a ich liczba wciąż się powiększa, do czego również wniosłem wkład jako krajowy koordynator.” – gratuluję. Za 3 m-ce proszę odesłać tych ludzi do domu. Przecież czarodziejska różdżka sama upilnuje lokalne sitwy utworzone po sfałszowanych wyborach samorządowych 2014.

- aktualna lista koordynatorów (wliczając tych siedemdziesięciu nowych) nie jest umieszczana na stronie http://www.stopfalszowaniuwyborow.pl/ ani na na niezalezna.pl (aktualizuje ją tam p. Targalski) - jest to działanie graniczące z sabotażem, ponieważ setki potencjalnych chętnych widząc pusty powiat nie podejmuje żadnej próby kontaktu. Nadmienię, że kilkukrotnie pisałem o tym na stowarzyszeniowy adres biuro@stopfalszowaniuwyborow.pl , jednak nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. – to akurat poważny zarzut. Nie jestem koordynatorem krajowym, ale również napiszę w tej sprawie.

„Ruch Kontroli Wyborów zdecyduje kolegialnie [hłe, hłe, hłe, czyli Orzeł, pani Hania i pan Arek? śmieszne. Ale zadecyduje demokratycznie, niestety nie mogło przejśc przez gardło :-)](to znaczy na ogólnopolskiej konferencji koordynatorów), czy będzie chciał działać po wyborach dalej, czy też nie. Stanowisko stowarzyszenia RKW-RKW nie będzie miało na tę decyzję żadnego wpływu” – Stowarzyszenie to dorobek Ruchu i ci sami ludzie – to jest właśnie rozłam – istnieje tylko w Pańskiej głowie. Realnie jest to jedyną logiczną kontynuacją.

”(…) chociaż poszczególni koordynatorzy już tak- większość stowarzyszonych ściśle z nami współpracuje. Cała energia skupiona jest na rozwoju sieci i przygotowaniu się do jesiennych wyborów a podgrzewanie dyskusji o tym, co będzie dalej, uważam w tym momencie za szkodliwe,”  - może sobie Pan uważać. Ja uważam za szkodliwe zasypywanie gruszek w popiele i odkładanie najważniejszych spraw na jutro-futro. Uważam takie działanie za graniczące z sabotażem.

„(…)ponieważ odwraca uwagę od głównego celu. Jest dużo osób, które gotowe poświęcić się jeszcze tylko przez trzy miesiące, żeby w Polsce dokonał się w końcu przełom polityczny, ale jest też dużo takich, którym gen społecznika nie pozwoli odpocząć. Zobaczymy.”- ja już zobaczyłem. Stowarzyszenie funkcjonuje i pączkuje. I jeśli tylko nie będzie odgórnie pacyfikowane, spokojnie będzie rosło, jako dorobek ruchu RKW.

„Przy okazji prosiłbym o nieodmawianie innym forumowiczom prawa do wypowiedzi- "mądrzenie się" dotyczy zarówno Pana, mnie jak i każdą piszącą tu osobę. Po to powstało forum, żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię.” – proszę nie udawać cnotliwego dyskutanta. Zaczął Pan pyskówkę ad personam: „Już Arek299 jasno i wyraźnie odpowiedział ale widzę, że JacBiel jest impregnowany na argumenty, albo cytujac pajaca w muszce po prostu rżnie głupa.  ” więc objechałem szanownego Pana na własną prośbę.


„Aha, wytyczne przesyłam do koordynatorów, więc nie wiem, jakim cudem do Pana trafiają. „ – proszę nie rżnąc głupa. Pańskie wytyczne ubrane w formę nieomylnych interpretacji, nadal są wytycznymi – czystą propagandą zamykającą oczy na fakty.

Jak Pan śmie wyzywać od rozłamowców 80 koordynatorów RKW, którzy postanowili demokratycznie utrwalić dorobek swej pracy powołując Stowarzyszenie? I pouczać wszystkich, kiedy jest czas na dyskusje i na jaki temat?  I negować podstawowe prawa obywatelskie, jakim jest prawo do stowarzyszania się?

pozdrawiam


Offline Arek299

 • SEJM RKW
 • bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 55
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 26, 2015, 07:27:42 pm »
Coś Pan pomylił:
Zaczął Pan pyskówkę ad personam: „Już Arek299 jasno i wyraźnie odpowiedział ale widzę, że JacBiel jest impregnowany na argumenty, albo cytujac pajaca w muszce po prostu rżnie głupa.  ” więc objechałem szanownego Pana na własną prośbę.
To nie jest cytat z mojego wpisu, tylko innego użytkownika. Ponieważ nastąpiło nieporozumienie, zamknijmy tę sprawę.

Powtarzam po raz kolejny i ostatni (ile razy można pisać to samo?): o tym, co będzie po wyborach zdecydują koordynatorzy. Jeżeli będą chcieli, rozejdą się do domów a jeżeli będą chcieli działać w jakiejś innej formule, to też tak będzie. Nikt z nas nie trzyma się kurczowo szansy zawładnięcia strukturą, posiadamy własne stowarzyszenia i wiele innych celów- natomiast uważam, że taką szansę dostrzegli założyciele stowarzyszenia RKW-RKW i zrobią wszystko, żeby ją wykorzystać. Stąd bierze się niechęć do koordynatorów, którzy po prostu nie chcą nigdzie wstępować ani zobowiązywać się do działania przez kolejne lata.

Zdecydowanie bardziej szkodliwe jest skupianie się na rozwoju własnych struktur i debatowanie o tym, co będzie się robić za rok (co czyni stow. RKW-RKW) zamiast obsadzania pustych powiatów i współpracy z RKW. Wybory mamy za trzy miesiące; referendum to doskonała okazja do przećwiczenia procedur. Proszę mi powiedzieć, jakie są cele stowarzyszenia RKW-RKW dotyczące kontroli liczenia głosów? Zebranie wyników z niecałych 90-ciu powiatów, bez zdjęć, opierając się na arkuszu excel? Przecież to niepoważne.

Pański ostatni akapit jest klasycznym odwracaniem kota ogonem, czyli przerzuceniem własnej winy na adwersarza. Stowarzyszać się może każdy, szkoda tylko, że efektem jest zahamowanie rozwoju RKW na rzecz efemerycznej kontroli władzy.

Offline Adampio

 • Mąż Zaufania/ Członek Komisji
 • 1nowy
 • **
 • Wiadomości: 27
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Mazowieckie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 26, 2015, 08:05:10 pm »
Celowo nie odpisywalem na knajacką pyskowkę JacBiel-a i moze to przez to niewiadomo komu się dostalo ;D ;D ;D

Zakladam że brak umiejetnosci prawidlowego wpisania nicka i odrożnienia kto co napisał to efekt nie bielma wscieklosci tylko małych rozmiarow ekranika telefonu  :D

Offline JacBiel

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 26, 2015, 08:08:40 pm »
@Arek299

"o tym, co będzie po wyborach zdecydują koordynatorzy. Jeżeli będą chcieli, rozejdą się do domów a jeżeli będą chcieli działać w jakiejś innej formule, to też tak będzie." - żyje Pan w alternatywnej rzeczywistości. Koordynatorzy już zadecydowali czego chcą powołując Stowarzyszenie.

"Zdecydowanie bardziej szkodliwe jest skupianie się na rozwoju własnych struktur i debatowanie o tym, co będzie się robić za rok (co czyni stow. RKW-RKW) zamiast obsadzania pustych powiatów i współpracy z RKW." - Stowarzyszenie robi i to i to. Człowiek, to nie jednoczynnościowy jednokomórkowiec, a zwłaszcza grupa ludzi.


"Pański ostatni akapit jest klasycznym odwracaniem kota ogonem, czyli przerzuceniem własnej winy na adwersarza. Stowarzyszać się może każdy, szkoda tylko, że efektem jest zahamowanie rozwoju RKW na rzecz efemerycznej kontroli władzy." - Nieprawda. Przeczy Pan sam sobie, czyli odwraca kota ogonem. Ci sami ludzie (koordynatorzy RKW) zawiązali stowarzyszenie - tylko nieuczciwy człowiek może przypisywać z tego powodu jakąkolwiek winę. Zwłaszcza, że w drugim zdaniu przyznaje Pan, że stowarzyszać może się każdy, co jest sprzeczne, z Pańską tezą o winie i przerzucaniu winy ze zdania pierwszego. Niestety, ale doktrynerstwo bardzo łatwo zidentyfikować.

Co do zgrzytliwych zgrzytów, to zaznaczyłem, że odpowiadam panu Adampino.
My jak Pan wie, kochamy się jak dwa aniołki.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2015, 08:16:57 pm wysłana przez JacBiel »

Offline JacBiel

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 26, 2015, 08:14:33 pm »
@Adampino

Uprzejmie proszę Waszą Przebiegłość, o dalsze nieodpisywanie.
Polecam też kurs czytania ze zrozumieniem. W swoim poście zaznaczyłem komu i na co odpowiadam.

Jeszcze raz proszę, jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia, proszę nie spamować.

Offline Adampio

 • Mąż Zaufania/ Członek Komisji
 • 1nowy
 • **
 • Wiadomości: 27
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Mazowieckie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 26, 2015, 09:20:24 pm »
Szanowny JacPolinu,
na tym forum jestem dłużej niż Pan i będę robił to co uważam za stosowne.
Zwracam uwagę, że na dole każdego postu jest taki napis "Zgłoś do moderatora" i jak się Panu coś nie tu podoba to wystarczy kliknąć.  ;)

Poza tym <baczność>Szanowni Panowie Koodynatorzy Stowarzyszeni</baczność>, przypominam, że bez szeregowych ochotników, zwanych z  cudzoziemską wolontariuszami, nic w realu nie zdziałacie.

Offline JacBiel

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 26, 2015, 09:29:01 pm »
@Adampino

No widzi Pan, chcieć to móc. Literówki w nickach nie przekreślają walorów komunikacyjnych wypowiedzi.

Co do Pańskiej teorii, że "ten ma rację, kto ma dłużej konto na forum", to oceniam ją jako skrajnie bzdurną, podobnie, jak poprzednie Pańskie enuncjacje.

PS. Oczywiście przepraszam za niezamierzone literówki w nicku.

Offline Adampio

 • Mąż Zaufania/ Członek Komisji
 • 1nowy
 • **
 • Wiadomości: 27
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Mazowieckie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 26, 2015, 11:44:43 pm »
Cytat: JacBiel
Co do Pańskiej teorii, że "ten ma rację, kto ma dłużej konto na forum", to oceniam ją jako skrajnie bzdurną, podobnie, jak poprzednie Pańskie enuncjacje.
Noo, coraz lepiej ;D
W erystyce Pana szkolili czy ma Pan tak z urodzenia?

Offline JacBiel

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 27, 2015, 07:11:05 am »
@Adampio

"na tym forum jestem dłużej niż Pan i będę robił to co uważam za stosowne."

- to ja napisałem, czy Pan  ;D

Równoważnikiem znaczeniowym tego zdania jest właśnie:"mam dłużej konto, więc mogę robić co chcę (nawet rzeczy głupie)", czyli mam rację w tym co robię.

Pan nie tylko nie umie czytać ze zrozumieniem, ale pisze Pan sadząc lapsus za lapsusem, a następnie usiłuje Pan zaciemniać sytuację erystyką.

z mojej strony, jeśli chodzi o Pańską osobę, nie mam czasu aby dłużej bić pianę w Pańskim stylu, więc zgłaszam EOT.

Offline Adampio

 • Mąż Zaufania/ Członek Komisji
 • 1nowy
 • **
 • Wiadomości: 27
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Mazowieckie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 27, 2015, 09:25:12 am »
OK, uznaję, że Pańskie interpretacje znaczenia moich wpisow to nie zła wola tylko efekt działania upału  :)

Poza tym, dzieki za przyznanie, że Pan dyskutuje o "mojej osobie". Ja probowalem zwrocic uwage, że prezentowane przez Pana widzenie roli 3xRKW nie jest jedynym uprawnionym, ale że obecne upały naprawdę są nieznośne - patrz wyżej  :(

Na razie gromadzę wiedzę o działaniach panów JT i MD, wiec jak upaly sie skończą to wróce do tematu.
Milego dnia  :)

Offline marczi

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Reputacja +0/-0
 • Województwo: Łódzkie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 30, 2015, 01:44:08 pm »
oho przepychanki sie zaczely

Offline obywatel.kp

 • 1nowy
 • *
 • Wiadomości: 4
 • Reputacja +0/-0
  • ciekawy artykuł o kosmetykach na cellulit
 • Województwo: Kujawsko-pomorskie
Odp: Co dalej ?
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 27, 2018, 09:19:51 am »
A niedlugo samorzadowe... ciekawe, jak to wyjdzie w poszczegolmnych gminach. Ja ostatnio bylem w komisji i system sie juz tak nie zawieszal jak za 1 razem. Ale raz siedzielismy do 7 rano, bo ne mozna bylo nic ogarnac...
Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, czego chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą – Harv Eker