Autor Wątek: Wzór karty do głosowania - Proste i łatwe głosowanie, utrudnione fałszowanie  (Przeczytany 2510 razy)

Offline abhinc

  • 1nowy
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja +0/-0
  • Województwo: Dolnośląskie
Proponuję wszystkim dyskusję na temat regulaminu i kart do głosowania.W złączniku prezentuję na przyszłość nowy wzór karty do głosowania i nowy skrócony regulamin głosowania. Przyjęcie mojego pomysłu w zdecydowany sposób ukróci możliwość fałszowania, oraz zmniejszy koszty wyborów w bardzo dużym procencie.Zapraszam do dyskusji.
  [b]Instrukcja wypełniania kart wyborczych do Sejmu i Senatu
   Karta wyborcza (format A-4)  do Sejmu i Senatu jest pod względem wzornictwa jednakowa. Różnica miedzy nimi polega na innych kolorach. Pozwala to ujednolicić (ułatwić) oddawanie głosów).
Do kart wyborczych, na osobnych plakatach (format minimum A-2) wydrukowane są wykazy imienne dla każdego komitetu wyborczego osobno. Plakaty te wywieszone są w widocznych miejscach dla głosujących. Dodatkowo mogą w mniejszym formacie znajdować się w kabinach do głosowania. Wyborca  będąc w kabinie do głosowania zapoznaje się z plakatem który go interesuje i na pierwszej stronie karty do głosowania stawia X lub +w odpowiedniej kratce przyporządkowanej dla danego Komitetu Wyborczego.(i  to jest najistotniejsze , ten głos jest wystarczający by uznać go jako ważny) Następnie wyborca odwraca kartę na drugą stronę i  w dużą kratkę wpisuje cyfrę przyporządkowaną do danego kandydata z odpowiedniego plakatu. Cyfra ta może być traktowana jako odzwierciedlającą wolę wyborcy na kogo konkretnie oddaje głos lub przydatna do celów statystycznych. Najważniejsze i decydujące jest odznaczenia na pierwszej stronie karty do głosowania.  Brak oznaczenia cyfrą na drugiej stronie karty przyjmujemy automatycznie jako odznaczenie pozycji jeden na danym plakacie. Tak samo każde inne oznaczenie na drugiej stronie. Na drugiej stronie nie ma odznaczeń nie ważnych.(kropki, kreski, ptaszki, zamazania itd.)Decydującym odznaczenie jest odznaczenie na pierwszej stronie. Rozwiązanie takie pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć nieważność głosu. Po zliczeniu głosów robimy protokół główny z podliczonymi głosami na poszczególne Komitety Wyborcze. W dalszej kolejności robimy protokół szczegółowy, ile i który kandydat otrzymał głosów? Dalsze szczegóły można jeszcze dopracować. - opracował: Tadeusz Łukomski
[/color][/font]