Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Poradniki, szkolenia / Najlepsza strona z materiałami video HD jest nareszcie przetłumaczona na polski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mdni dnia Czerwiec 13, 2019, 07:14:25 pm »
Hej, widzicie, że od tygodnia najbardziej popularna strona z video HD w Polsce jest teraz dostępna w naszym języku tj. po polsku? masturbacja Zapewne zobaczyli siłę Polaków w internecie. Przecież to 36 mln widzów. Dobrze te tłumaczenia są zrobione. Na pewno to polepszy popularność portalu u nas. Zważywszy, że mają tam najlepsze video.
2
Dyskusje ogólne dla wszystkich widoczne również dla niezalogowanych / Odp: Jak mądrze ulepszyć system liczenia głosów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Profugus dnia Czerwiec 07, 2019, 11:28:29 am »
Witam. Jestem sceptyczny co do przejścia na system elektroniczny liczenia głosów. Tworzenie takiego systemu w ramach oprogramowania Open Source jest tym bardziej niebezpieczne że każdy zainteresowany atakiem na taki system, dostaje praktycznie wszelkie informacje jakich potrzebuje na srebrnej tacy. Moim zdaniem aby wybory były transparentne, należało by wprowadzić system redundancyjny. Liczenie głosów powinno odbywać się ręcznie jak i elektronicznie, to samo tyczy się ich zliczani. W przypadku różnic w wynikach, wiadomo że gdzieś wystąpił błąd i można zacząć go szukać. Jeżeli dane obrabiamy tylko raz i jednym sposobem, błędy mogą umknąć.
3
Dyskusje ogólne dla wszystkich widoczne również dla niezalogowanych / protesty wyborcze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez czuma dnia Maj 23, 2019, 08:54:10 am »
Odnosząc się do wpisu pana Pawła Zduna z 18 marca b.r. zatytułowanego Definitywne oddalenie protestu wyborczego pozwolę sobie wypowiedzieć kilka uwagi:

1) Protest i zażalenie w sprawie II Ns 75/18 zostały źle napisane.

2) Sądy obu instancji wydały prawidłowe orzeczenie.

3) Prawdą jest, że sądy nierzetelnie badają protesty wyborcze i wydają nieprawidłowe orzeczenia ale trudno jest taki zarzut bronić w sytuacji, gdy protestujący sam działa nieprawidłowo. Pretensje do sądu należy formułować dopiero po oddaleniu prawidłowego protestu. I w takiej sytuacji nie należy ograniczać się tylko do publicznych żali.

4) Nie da się kontrolować przebiegu wyborów przy pomocy szajbusów miotających się po lokalu komisji obwodowej. Potrzebna jest uważna obserwacja zdarzeń, a potem spełniające wymogi prawa sformułowanie protestu.
4
Przepraszam, będę sceptykiem.

Głosy może policzyć człowiek lub maszyna. A nie system informatyczny.
Jako że maszyna do liczenia głosów będzie droga i niepewna, to głosy będą liczyć ludzie.
System informatyczny może pomóc w sprawdzeniu obliczeń i przesłaniu danych. Pomysł z napisaniem go w Open Source jest całkiem dobry.


Pozdrawiam.
MK
5
Dyskusje ogólne dla wszystkich widoczne również dla niezalogowanych / Jak mądrze ulepszyć system liczenia głosów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gskoczylas dnia Październik 28, 2018, 09:13:24 pm »
Moim zdaniem w każdym systemie najsłabszym ogniwem jest, niestety, człowiek. Dopóki głosy będą liczyć ludzie, dopóty będą pomyłki lub nadużycia.

Jeżeli mielibyśmy zinformatyzowany system liczenia głosów, to oprócz oczywistych korzyści również istniałoby ryzyko fałszerstw. Jestem przekonany, że temu można zaradzić. Aby to osiągnąć, nie należy ogłaszać przetargu, ani zlecać napisania takiego systemu zaufanej firmie. Wręcz przeciwnie! Należy ogłosić i rozpropagować pomysł, żeby taki system powstał jako projekt Open Source, czyli kod źródłowy całego systemu byłby bez żadnych ograniczeń dostępny dla każdego, kto zechciałby go obejrzeć. Po co? Po to, żeby każdy mógł przeanalizować ten kod i spróbować znaleźć słabe miejsca, które mogłyby zostać wykorzystane do ataku na system głosowania. Każdy, to potrafi, mógłby wziąć udział w projekcie. Projekt powinien żyć, to znaczy powinno być jakieś forum, gdzie twórcy mogliby wymieniać poglądy na temat rozwiązań zastosowanych w systemie. Jeżeli uczestnicy projektu dowiedzieliby się o jakichś słabościach, wspólnie mogliby przedyskutować i zaimplementować odpowiednie poprawki.

Jestem pewien, że w Polsce jest wystarczająco dużo wysokiej klasy programistów, którzy potrafiliby napisać taki program – za darmo! Przy okazji uniknięto by podejrzeń, że ktoś chce oszukać, bo programiści będący zwolennikami różnych opcji politycznych mieliby motywację, żeby wziąć udział w takim projekcie — również po to, żeby weryfikować pracę innych członków i nie pozwolić na umieszczenie w systemie możliwości fałszowania wyników.

Mając taki system, można by rozważyć nadal równoległe liczenie głosów metodą tradycyjną, ale tylko po to, żeby sprawdzić, czy jednak ktoś nie dokonał ataku na system informatyczny i nie sfałszował wyborów.
6
Poradniki, szkolenia / Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Szkolenie interaktywne 13.X. 11-14 Wwa,Foksal 3/5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 55% dnia Październik 11, 2018, 03:04:24 pm »
Szkolenie przedwyborcze Ruchu Kontroli Wyborów odbędzie się w najbliższą sobotę 13 października w godz. 11.00 – 14.00 w Centrum Prasowym Foksal (SDP) Warszawa, ul.Foksal 3/5  w sali A na 1. piętrze.
zapis szkolenia na http://ruchkontroliwyborow.pl/transmisja-na-zywo-ze-szkolenia-przedwyborczego-rkw/
7
Poradniki, szkolenia / Szkolenia RKW- konferencja w Warszawie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arek299 dnia Październik 06, 2018, 05:36:38 pm »
8
Poradniki, szkolenia / Szkolenia RKW
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arek299 dnia Październik 06, 2018, 05:34:03 pm »
9
Dyskusje ogólne dla wszystkich widoczne również dla niezalogowanych / Odp: WOW - my testerzy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Primo dnia Maj 29, 2018, 01:07:05 pm »
Oby teraz się taka sytuacja nie powtarzała, w moim okręgu było podobnie...
10
Dyskusje ogólne dla wszystkich widoczne również dla niezalogowanych / Odp: Jak obudzić ludzi?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez obywatel.kp dnia Kwiecień 16, 2018, 03:40:07 pm »
Każdy decyduje sam o sobie i nikt nie powin ien drugiemu narzucc zdania. NIe da sie obudzic kogos, jesli ktos nie spi, tylko po prostu udaje ze spi.........
Strony: [1] 2 3 ... 10